mar - 21 - 2016

Odwiedź Węgry!

Europa Środkowa na pewno jest regionem w którym można spotkać całe mnóstwo interesujących krajów. Polska jest tu oczywiście jednym z najlepszych przykładów, choć naturalnie warto czasami wyjechać gdzieś za granicę, gdyż z powodu niewielkiej odległości nie będzie to dla nas zbyt duży wydatek a z drugiej strony zwiedzimy w taki sposób wiele interesujących miejsc.
Do zdecydowanie najlepszych propozycji na pewno zaliczają się tutaj Węgry, znajdujące się stosunkowo niedaleko od Polski – pomiędzy naszymi krajami stoi tylko Słowacja. Pomimo tego, że jest to stosunkowo niewielki kraj, to jednak możemy w nim znaleźć zarówno sporo pełnych uroku miast jak i urzekających krajobrazów. Na szczególną uwagę zasługuje naturalnie Budapeszt, który wszystkimi swoimi zabytkami może wprawić w prawdziwy zachwyt nawet najbardziej wymagające osoby. Jeśli chodzi o środowisko naturalne, to jednym ze zdecydowanie najciekawszych miejsc jest tutaj słynne jezioro Balaton, które jest największym zbiornikiem wodnym tego typu w tej części Europy.
Jak zatem widać, Węgry z pewnością mają do zaoferowania bardzo wiele interesujących rzeczy. Ciekawostką może być także fakt, że Polacy i Węgrzy związani są ze sobą wspólną historią oraz wielowiekową przyjaźnią, przez co wakacje w tym państwie będą jeszcze bardziej interesującą propozycją dla nas wszystkich.
źródło: http://peterfuss.com.pl, http://samoyed-info.pl, azs-bydgoszcz.pl, www.willsoor.com.pl

Polecamy także inne wpisy:

Comments are closed.